PDFDrukujEmail

Wspólnoty i grupy parafialne

 •  Parafialna Rada Duszpasterska:
  - ks. Jacek Smyk SAC
  - ks. Krzysztof Pietrzyk SAC
  - s. Lucyna Trzonkowska SAC
  - Katarzyna Leżyńska
  - Barbara Pielas
  - Monika Stachurska
  - Jan Otwinowski
  - Robert Pająk
  - Damian Skurczyński
  - Dariusz Stanicki
  - Leszek Tokarczyk
  - Piotr Witak

   Parafialna Rada Ekonomiczna:
  - ks. Jacek Smyk SAC
  - Aleksandra Szwedo-Tyniec
  - Anna Zajączkowska
  - Tomasz Matuszewski
  - Marek Zdanowicz

   

   

   

 • Liturgiczna Służba Ołtarza - Ministranci i Lektorzy

Jesteśmy grupą młodych chłopców i mężczyzn, którzy ufając Bogu, w to, że od Niego pochodzi radość, postanowili służyć naszej parafialnej wspólnocie. Poprzez posługę przy ołtarzu i odczytywanie Jego Słowa pomagamy w rozdzielaniu Jego Ludowi pouczeń oraz w przygotowywaniu Jego radosnej Uczty-Ofiary. Świadomie uczestnicząc w Tajemnicach Pańskich, ze skupieniem i bojaźnią, ufamy, że On będzie nas uświęcał i upodabniał do Siebie. Bo On także przebywając na ziemi bawił się na weselu w Kanie (J 2,1-10 ) i płonął gorliwością o świątynię Bożą (J 2,15). Nie chciał jednak uwielbienia tłumu, lecz znajdywał czas na przebywanie z Ojcem (Łk 5,16), a uczyniwszy cuda, przypominał o konieczności troski (Mk 5,43-43) i wysiłku (J 5,14) ze strony ludzi. Dlatego niech podobnie i z nami się dzieje, przez Naszego Pana Jezusa Chrystusa. (GP) Zapraszamy na nasze forum

 • Wspólnota Wieczernikowa

Ołtarzewska wspólnota Wieczernik, działająca przy parafii NMP Królowej Apostołów zawdzięcza swoje powstanie, przede wszystkim Opatrzności Bożej, ale też człowiekowi o nieprzeciętnej osobowości i charyzmie - s. Lucynie Trzonkowskiej SAC. Powstanie owej wspólnoty datuje się na rok 2007. To jedna z kilku wspólnot działających przy parafii.
W chwili obecnej prowadzone są 2 stopnie formacji: pierwszy i trzeci, ale mimo to nieustannie "szeregi" wspólnoty, zasilają nowe osoby, żądne pogłębiania wiedzy dotyczącej Kościoła Katolickiego, odnalezienia w nim swojego miejsca etc. I co ważne, a zarazem ujmujące, że chcą tego wszystkiego doświadczać w pallotyńskim wieczerniku ... Więcej o nas można znaleźć na naszej stronie.

 • Żywy Różaniec

Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie wszelkiej działalności Kościoła, szczególnie misji. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.
W naszej parafii obecnie działają dwie róże różańcowe: św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Matki Bożej Fatimskiej. Trzecia róża jest w trakcie organizacji (zapraszamy chętnych). Spotkania dla członków Żywego Różańca odbywają się zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.00.

 • Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca"
Przyjaciele Oblubieńca to wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna. Rozwój Wspólnoty opiera się na: Eucharystii, modlitwie charyzmatycznej, posłudze modlitewnej, formacji, udziale w kursach Szkoły Nowej Ewangelizacji, posłudze ewangelizacyjnej.
Na spotkaniach modlimy się modlitwa spontaniczną, rozważamy Słowo Boże, dzielimy się doświadczeniem żywego Boga w naszym życiu, oraz głoszone są konferencje. W ciągu tygodnia indywidualnie przerabiamy materiały formacyjne na modlitwie osobistej. Nasza wspólnota nie ogranicza się tylko do spotkań modlitewnych, budujemy swoje relacje również na podczas innych spotkań tj. świątecznych, towarzyskich. Pomagamy sobie w różnych sytuacjach codziennych, jak również wspieramy się modlitwą i własnym doświadczeniem życia. We wspólnocie są osoby różnego stanu i wieku, wiele małżeństw z dziećmi, młodzież, ale również osoby starsze.
Misja wspólnoty
Nasza wspólnota stawia przed sobą cel bycia przyjacielem Oblubieńca - Jezusa Chrystusa, służyć zarówno Jemu jak i Oblubienicy czyli Kościołowi, mamy mówić Oblubienicy o Oblubieńcu i Oblubieńcowi o Oblubienicy aby doprowadzić do spotkania i rozkochania Ich w sobie nie szukając własnej chwały, a czyniąc to jedynie dla wywyższenia Jezusa Chrystusa, by po zakończonej misji w danym miejscu w pokorze usuwać się w cień.
Nasze spotkania
Spotkania naszej Wspólnoty odbywają się w każdą środę o godzinie 19.30 w domu parafialnym. Spotykamy się na modlitwie, dzieleniu się doświadczeniem żywego Boga w życiu, i wysłuchaniu konferencji. Serdecznie zapraszamy.

ciąg dalszy w opracowaniu....

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama