Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 r.

zmartwych8Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać dziś po wieczornej Mszy Św., jutro po Mszy o 10.30, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej po Mszy Św. wieczornej.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. w naszym kościele odprawiamy do południa jak w każdą niedzielę. Nie będzie wieczornej Mszy o godz. 18.00.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej odczytane będą w środę po wieczornej Mszy Św w ramach nowenny do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek, 25 kwietnia w Seminarium odbędzie się spotkanie dla kustoszy i duszpasterzy związanych z kultem Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy tego dnia o godz. 10.00 na Mszę Św., której przewodniczył będzie abp Wacław Depo. Natomiast o godz. 15.00 w kościele odbędzie się nabożeństwo różańcowe prowadzone przez zespół Guadalupe z Lublina.

W furcie seminarium są jeszcze do nabycia bilety na projekcję filmu „Miłość i Miłosierdzie", która odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.00 w sali teatralnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa będzie dla nas źródłem radości i pokoju. Niech nas ożywia, byśmy tę radość i pokój nieśli do wszystkich spotykanych ludzi.

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r.

chrystus arcykaplan1Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież ze wspólnot parafialnych można nabyć przed Mszą Św.

O 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jak co tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Zapraszamy dziś na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego „Favori" wraz z solistami. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w kościele.

Dziś o 16.15 przy Sanktuarium w Ożarowie Maz. odbędzie się plenerowe Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się w dolnym kościele.

Osoby chętne do pomocy przy budowie Grobu Pańskiego zapraszamy do kościoła we wtorek od 13.00. Gorąco prosimy też o pomoc przy sprzątaniu tego dnia po wieczornej Mszy Św.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 18.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Zachęcamy do czuwania do godz. 22.00. Po Liturgii akolici zaniosą Komunię Św. do chorych z naszej parafii (prosimy o transport).

W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 odprawiona będzie Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim wg przygotowanego programu. Przypominamy, że w Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00. O 11.30 na poświęceniu pokarmów będziemy mieli specjalnych gości: przyjedzie banderia konna ze Sportowego Klubu Jeździeckiego w Umiastowie.

We wszystkie dni Triduum Paschalnego zapraszamy na Jutrznię o godz. 7.30.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej. Gromadzimy się w sobotę o godz. 21.00 przed kościołem na poświęcenie ognia (prosimy przynieść ze sobą świece). Wieczorną Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie na procesję sztandarów i chorągwi.

Przypominamy, że nie będzie procesji i Mszy o godz. 6.00. W niedzielę rano zapraszamy chętnych na jutrznię o godz. 7.30. Pierwsza Msza odprawiona będzie o godz. 9.00.

Ofiary na dekorację Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Krzysztof Majewski, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Teresa Młynarczyk, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech świętowanie największych misteriów naszej wiary zaowocuje przemianą naszego życia.