Ogłoszenia Parafialne na Szesnastą Niedzielę Zwykłą 21 lipca 2019 r.

boguabrahamaZapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia wspominamy też św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy!

Wkrótce na szlak pątniczy wyruszy 308 Warszawska Piesza Pielgrzymka. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza w akademickich „Siedemnastkach", szczególnie w grupie „Fioletowej", w której idą osoby z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą w dniach 3-5 sierpnia w kruchcie kościoła św. Anny w Warszawie (po wejściu na lewo, w sali za sklepikiem). Więcej o pielgrzymce i zapisach można dowiedzieć się na stronie www.17-ka.org.pl.

Poradnia rodzinna będzie nieczynna od 22 lipca do 5 sierpnia.

Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych w dni powszednie nie ma spowiedzi podczas wieczornej Mszy Św. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą (czyli od godz. 18.00 do 18.30).

Organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej do grobu o. Wenantego w dniach 03-04 sierpnia. Kontakt do organizatowrów: tel. 512461689.

Ogłoszenie władz samorządowych:
Wybory do Mazowieckiej Izby Rolniczej odbędą się w przyszłą niedzielę, 28 lipca w Szkole Podstawowej w Umiastowie, ul. Umiastowska 74. Więcej szczegółów można przeczytać w ogłoszeniach wywieszonych w gablotach.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Łukasz Tomasz Jezierski, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. i Sylwia Marta Sodół, panna z par. tutejszej
2. Marcin Roguski, kawaler z par. tutejszej i Karolina Zielinka, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.
3. Marcin Jan Waszczuk, kawaler z par. tutejszej i Emilia Litwin, panna z par. Św. Grzegorza Wlk. w Warszawie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Zdjęcia z wakacji dzieci w Jeziornej Osadzie

Zdjęcia można obejżeć w Galerii

Termin Pierwszej Komunii Świętej 2020 r.

UWAGA !
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 16 maja 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na Piętnastą Niedzielę Zwykłą 14 lipca 2019 r.

mbszkaplerzna1Dziś odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Św. w intencjach powierzonych nam na kartkach a po Mszy odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dziś jest ostatnia okazja, kiedy można przy furcie zapoznać się z tekstem obywatelskiego projektu ustawy o przeciwdziałaniu deprawacji dzieci i młodzieży w związku z niektórymi aspektami wprowadzanych do szkół programów edukacji seksualnej. Można tam złożyć swój podpis poparcia pod tym projektem.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Łukasz Sebastian Iwański, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. i Agnieszka Oliwia Płachecka, panna z par. tutejszej
2. Łukasz Jacek Malarowski, kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie – Żbikowie i Aleksandra Mąka, panna z par. tutejszej