Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r.

chrystus krol3Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto warszawskiej prowincji pallotynów.

Dziś na ulicach Warszawy odbędzie się „Orszak Chrystusa Króla". Rozpocznie się on o godz. 12.30 Mszą Św. w archikatedrze warszawskiej i przejdzie Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu. Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszy w Polsce hasło: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek do kościoła na "Godzinę Świętą" - wynagradzającą adorację od 23.00 do północy. Komunię Św. przyniesiemy do chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź dla wszystkich od 17.45. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Członków Żywego Różańca i osoby które chciałyby włączyć się w to dzieło modlitewne zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Zbliża się czas wizyt kolędowych. Ze względu na to, że wciąż sprowadzają się nowi ludzie do parafii, chcemy znów zrobić kolędę „na zapisy". Pozwoli nam to lepiej zaplanować harmonogram wizyty. Prosimy, by wszyscy, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie, zgłosili taką chęć w furcie seminarium lub e-mailem bądź też telefonicznie. Prośbę tę kierujemy zarówno do nowych parafian, jak też do tych, którzy mieszkają w parafii od dawna. Prosimy też, by w miarę możliwości powiadomić o tym sąsiadów czy znajomych.

Organizujemy wyjazd dla dzieci podczas ferii zimowych do Popowa k. Wyszkowa. Odbędzie się on w dniach 14-20 stycznia 2024 r. Więcej informacji i zapisy u ks. Sebastiana.

Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszym kościele niech wspiera obfite Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.