Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkanocną 30 kwietnia 2017 r.

majoweZapraszamy dziś na różaniec o 17.30, we wtorek na adorację o 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Sw.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy od jutra: w dni powszednie o 18.00, w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze Św. w naszej świątyni będziemy sprawować wg porządku niedzielnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Komunię św. dla chorych przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Msza Św. dla dzieci będzie odprawiona o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, udzieli ośmiu pallotyńskim diakonom święceń kapłańskich. Wśród wyświęcanych będzie dk. Marcin Przywara SAC, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Zachęcamy do modlitwy w intencji przyszłych księży oraz do udziału w uroczystości święceń.

Próba przed uroczystością I Komunii Św. odbędzie się w czwartek o godz. 19.15. w kościele.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca oraz osób, które chciałyby włączyć się w to dzieło modlitewne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Na ten cel zebraliśmy 3.673 PLN i 25 EUR.

W przyszłą niedzielę kazania na Mszach Św. będzie głosił ks. Jarosław Olszewski – pallotyn pracujący na Ukrainie. Po Mszach będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego duszpasterstwa.

Duszpasterstwo powołań zaprasza na akcję „Zostań kelrykiem na weekend". Jest to czas osobistej refleksji połączony z możliwością przyjrzenia się, jak wygląda życie w seminarium: od modlitw, poprzez wykłady, pracę i rekreację. Akcja odbędzie się w dniach 4-6 maja. Zapisać się można przez formularz na stronie: powolania.pl. Szczegółowe informacje na stronie internetowej bądź u ks. Krzysztofa.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Ostrowa Pieckowskiego na Mazurach w dniach od 17 do 29 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u
ks. Krzysztofa.

1. Marcin Świątek, kawaler z par. tutejszej i Magdalena Osicka, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.
2. Paweł Nożykowski, kawaler z par. św. Anny w Serocku i Katrzyna Kłos, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.