Ogłoszenia Parafialne na Ósmą Niedzielę Zwykłą 27 lutego 2022 r.

swkazimierz1Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W środę rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły na prośbę papieża ofiarowany w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i o 18.30.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 17.15.

We wszystkie dni Wielkiego Postu w wyznaczonych kościołach warszawskich będą odbywały się nabożeństwa stacyjne. Przez cały dzień można będzie tam skorzystać z sakramentu pokuty, wziąć udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Harmonogram kościołów stacyjnych jest podany na plakacie przy wyjściu z kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Prosimy by zgłaszać telefonicznie lub mailowo osoby do których mamy się udać w piątek z Komunią Św. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.00, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca i tych, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę różańcową odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele.

Dziś w naszej parafii swoje praktyki pastoralno-katechetyczne rozpoczął dk. Rafał Kucharski SAC. Otoczmy go życzliwością i modlitwą, by dobrze i owocnie przeżył ten etap swojego przygotowania do święceń kapłańskich.

Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję poboru krwi. Odbędzie się ona 3 marca (czwartek) w godz. 9.00 – 13.00 przed budynkiem starostwa powiatowego.
Kolejne spotkanie synodalne odbędzie się w następny poniedziałek, 7 marca. Początek o godz. 19.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Wkrótce zakończymy zbieranie ankiet synodalnych. Kwestionariusz elektroniczny dostępny będzie do końca miesiąca, czyli do jutra. Link jest dostępny na stronie parafii. Ankiety w formie papierowej można składać w furcie seminarium do 6 marca, czyli do przyszłej niedzieli.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, klerycy przygotowali Misterium Męki Pańskie. Parafian zapraszamy na spektakl w jednym z poniżyszch terminów: 18 marca, 25 marca lub 1 kwietnia o 19.15. Wejściówki na wybrany termin należy zarezerwować w furcie seminarium.

Maciej Bartosiewicz z par. tutejszej i Kamila Aleksandra z d. Korchut z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie sakramentalnego związku jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszej świątyni niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.