Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Św. Rodziny 26 grudnia 2010 r.

swietarodzina2We wtorek rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę.
We wtorek odwiedzimy rodziny w Kaputach; w środę kolędujemy w Umiastowie i Kręczkach; w czwartek w Gołaszewie (przed torami) i w Michałówku. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.00.
Plan kolędy jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.

W furcie jest dostępny najnowszy numer miesięcznika "Familia". Można tam przeczytać o tym, jak ożywić małżeństwo i nie popaść w rutynę; dodatkowo znajdziemy tam wywiady z Marcinem Gortatem i Stanisławem Soyką oraz mnóstwo porad na różne tematy.

Zapraszamy na adorację we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W piątek po Mszy Św. o godz. 18.30 odprawione będzie Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

W sobotę, 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane wg porządku niedzielnego oprócz Mszy o 7.30.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się 9 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00.

Komunikat Kard. Kazimierza Nycza:
Mając na względzie obchodzone w piątek, 31 grudnia br. liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża i jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.
Korzystających z dyspensy zobowiązuję, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Święta Rodzina niech nas wspiera i niech będzie dla nas wzorem wzajemnej miłości i szacunku.