Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu 08 grudnia 2019 r.

niepokalana1Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców będzie odprawiona dziś o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki.

Po Mszy rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne zatytułowane „Najlepszy Prezent Dla Twojego Dziecka". Spotkanie poprowadzą Jacek i Kasia Szemplińscy. W czasie wykładu zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Zachęcamy, aby przyniosły one swoje ulubione gry.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wernicki SAC.

Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP alumni dziś wykonają Akatyst ku czci Matki Bożej. Zapraszamy po wieczornej Mszy Św., czyli ok. godz. 19.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dzieci zapraszamy na roraty w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Na roraty prosimy przynosić lampiony. Roraty poranne w tym tygodniu w środę, piątek i sobotę o godz. 7.00.

Kandydatów przygotowujących sie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne w przyszłą sobotę, 14 grudnia w godz. 16.00-20.00 Spotkanie odbędzie się w kaplicy w domu rekolekcyjnym (wejście przez tzw. zieloną bramę od ul. Kierbedzia).

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas o. Andrzej Kuśmierski – dominikanin. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach Św.; dalszy plan podamy za tydzień.

W przyszłą niedzielę dzieci z grup parafialnych będą rozprowadzać dekorowane przez siebie pierniczki. Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na ferie.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece „Caritas".

W ramach pomocy świątecznej chcemy w tym roku włączyć się w akcję zainicjowaną przez strażaków z Ożarowa Maz. i okolic. Chcemy zebrać prezenty dla dzieci przebywających w szpitalach. Prosimy o lalki, samochodziki, klocki, puzzle, gry, książki, kolorowanki, kredki oraz pchacze i chodziki. Ze względu na to, że prezenty mają trafić na oddziały szpitalne prosimy, by były to rzeczy nowe. Prezenty można składać w OSP w Ożarowie Maz. do 13 grudnia bądź w domu parafialnym do 12 grudnia (do czwartku).

Przypominamy, że zużyty sprzęt komputerowy, RTV i AGD można składać na placu przy domu parafialnym do 10 grudnia (wtorek) do godz. 14.00.

Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci i młodzieży do ośrodka „Bojanowe Gniazdo" w Zaniemyślu koło Poznania. Wyjazd odbędzie się w dniach 16-21 lutego. Więcej informacji i zapisy – u ks. Mariusza.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.