Ogłoszenia Parafialne na Szóstą Niedzielę Wielkanocną 10 maja 2015 r.

swieceniaDziś o godz. 12.00 swoją Mszę Świętą prymicyjną odprawią neoprezbiterzy, którzy wczoraj przyjęli święcenia kapłańskie. Po tej Mszy będą wszystkim zgromadzonym udzielać błogosławieństwa prymicyjnego.

Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert poświęcony 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wystąpi chór kameralny Ab imo pectore i orkiestra Collegium Musicum Varsoviensis pod dyrekcją Mariusza Latka. Podczas konceetu wykonywane będą utwory religijne mało znanego kompozytora Szymona Ferdynanda Lechleitnera, który żył i działał w Polsce w I połowie XVIII wieku. Utwory te zrekonstruował ze starych rękopisów ks. dr Dariusz Smolarek SAC (dyrygent naszego parafialno-seminaryjnego chóru "Cantus Firmus").

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00.

Zapraszam na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie dla rodziców młodzieży i dzieci wyjeżdżających na rekolekcje oazowe odbędzie się w środę o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Św. Próby przed uroczystością odbędą się w poniedziałek i piątek o godz. 19.15 w kościele.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Dziś po Mszach Św. prowadzona jest zbiórka ofiar na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

W imieniu pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Na wsparcie misjonarzy zebranych zostało w naszej parafii 6.166 PLN.

W przyszłą niedzielę odprawimy pierwsze w tym roku nabożeńtwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiać będziemy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy Św. odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Maciej Paweł Ciemny, kawaler z par. tutejszej
Aleksandra Anna Lis, panna z par. tutejszej (2)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.